Jaką naczepę wybrać

Sprawnie zorganizowany transport wymaga nie tylko dobrej logistyki, ale także niezbędnego sprzętu. Odpowiednio dobrana maszyna pozwala na szybszy załadunek oraz rozładunek różnych towarów. Zapewnia także przewożonemu materiałowi większe bezpieczeństwo. Wszystko to wpływa w pozytywny sposób na finanse przedsiębiorstwa. Jaka jednak naczepa będzie idealna do złomu? Czy naczepa wywrotka Kempf sprawdzi się w każdej branży? Nie zawsze odpowiedź jest jednoznaczna, dlatego zapraszamy do przeglądu dostępnych u nas pojazdów cenionej przez tysiące osób marki BODEX, których jesteśmy autoryzowanym dealerem.


Naczepa kurtynowa i niskopodwoziowa

Model kurtynowy – firanki jest uważany za stosunkowo uniwersalny w swoim zastosowaniu. Najczęściej służy do transportu luźnych towarów lub przesyłek na paletach. Zdarza się jednak również, że stalowa naczepa pełni funkcję transportera do złomu, ponieważ z łatwością można w niej przewozić ułożone piętrowo produkty. W dość odmienną rolę wciela się za to wersja niskopodwoziowa. To także popularny w branży produkt, ale przede wszystkim sięga się po niego, gdy trzeba przetransportować maszyny lub urządzenia o znacznej masie i gabarytach. Otwarta, a zarazem wytrzymała konstrukcja o sporej nośności znacznie ułatwia realizację zadania. Naczepy niskopodwoziowe pomagają w bezpiecznym transportowaniu maszyn nawet na duże odległości i w trudnym terenie. Obydwa modele dostępne są w naszych katalogach.


Naczepa mulda i cysterny

Model do zadań specjalnych! Tradycyjna naczepa mulda lub jej wersja powiększona, czyli naczepa mega mulda, wykorzystywana jest do przewozu elementów w szpulach lub kręgach. Posiada wzmocnioną do tego celu konstrukcję. Dzięki temu wytrzymuje ekstremalne obciążenia podczas całej trasy. Naczepa typu mulda posiada charakterystyczny centralny kanał. Pozwala to na bezpieczne transportowanie masywnych elementów. Naczepa mulda służy do przewożenia np. rur, rolek stali czy konstrukcji stalowych. Pojazd może być też wykorzystywany jako naczepa do złomu. Można powiedzieć, że skrajnie odmienną rolę przypisano cysternom. Mają one przewozić materiały płynne w temperaturze otoczenia lub wyższej. Mowa o długiej liście produktów, np. paliwach, alkoholu, asfalcie oraz gazie. 


Wersje z ruchomą podłogą oraz podkontenerowe

Jako Autoryzowany Dealer BODEX oferujemy około 100 pojazdów o różnej specyfice, w tym niezwykle bogaty zbiór naczep. W ofercie skrojonej na miarę klientów o różnych potrzebach posiadamy m.in. innowacyjne modele z ruchomą podłogą. Pozwalają one na samodzielny załadunek oraz rozładunek towarów. To zasługa specjalnej podłogi, którą często tworzy się na bazie różnej liczby aluminiowych listew. Dla uzyskania pożądanego efektu rozmiesza się je wzdłuż pojazdu. Ciekawą alternatywę stanowią też naczepy podkontenerowe. W tym przypadku, jak sama nazwa wskazuje, korzysta się z nich przy przewozie kontenerów. W obu przypadkach można uznać, że opisywana naczepa wywrotka sprawdzi się w niektórych przypadkach jako pojazd do transportu złomu.


Pojazdy kłonicowe oraz z systemem Heitling

Pojazdy kłonicowe najczęściej wykorzystuje się do przewożenia drewna. Z tego powodu można spotkać się także z inną nazwą – pojazdy leśne. Wykorzystuje się je także do transportu innych elementów o niestandardowej długości. W każdym przypadku kłonice dobrze stabilizują materiał oraz zapewniają jego bezpieczeństwo podczas przewożenia. Ciekawym rozwiązaniem na rynku jest wydajny podczas pracy pojazd z systemem Heitling. W największym skrócie układ odpowiada za wydmuch ładunku, np. bezpośrednio do silosów. W tego typu maszynach stosuje się specjalne, tylne zamknięcie. Naczepa z systemem Heitling może mieć różne wyposażenie, m.in. wielostronny wydmuch lub regulację obrotów. Z tego typu pojazdów często korzysta się w branży rolniczej.


Pomożemy w wyborze!

Niezależnie od tego, czy Twojej firmie potrzebna jest naczepa Kempf, naczepa do złomu, kłonicowa, mulda czy też naczepa inter-cars, zawsze możesz liczyć na nasze wsparcie. Nasz zespół tworzy ekipa profesjonalnych handlowców. Są oni niezwykle mobilni i dotrą w ekspresowym tempie w każde miejsce, aby zaprezentować ofertę. Pomogą w konfiguracji pojazdu oraz znalezieniu odpowiedniego finansowania dla transakcji. Do jednej z interesujących opcji należą tzw. operacje wiązane, w ramach których możemy odkupić aktualnie używaną przez Twoje przedsiębiorstwo wywrotkę, jeśli zdecydujesz się na zakup nowej w naszej firmie. Warto zainwestować w produkty BODEX, ponieważ nawet po wielu latach wciąż utrzymują wysoką wartość na rynku wtórnym. Można skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo.


Odkupy
Wymiana starej na nową.
Odkup zbędnej.
Błyskawiczne wyceny.
Finansowanie
Fabryczny leasing lub pożyczka.
Szybko, tanio i elastycznie.
Minimum formalności.