Naczepy wywrotki aluminiowe

Od początku działaności, flagowym produktem Firmy BODEX są naczepy samowyładowcze, w produkcji których Bodex jest jednym z liderów. 


Naczepy marki BODEX są trwałe, funkcjonalne, bardzo poszukiwane na rynku wtórnym, a kierowcy je eksploatujący chwalą ich dużą wytrzymałość oraz komfort prowadzenia i obsługi.  


Zamawiając naczepę marki BODEX, Klient ma unikalną elastyczność w możliwości zaprojektowania pojazdu pod swoje potrzeby. Pełen zakres wymiarów i kubatury. Różnorodność skomplikowanego często wyposażenia dodatkowego, które dodatkowo można jeszcze modyfikować. Materiały, typy paneli, wzmocnienia i pogrubienia - to też można dowolnie dobrać żeby osiągnąć oczekiwany efekt - waga, wytrzymałość, trwałość. Oczywiście pełen wybór komponentów większości wiodących producentów osi, pneumatyki, oświetlenia, siłowników oraz opon.   

Nasi handlowcy są w 100% mobilni - wystarczy do nich zadzwonić. W najkrótszym możliwym czasie, Przedstawiciel Regionalny pojawi się u Państwa, aby lepiej zrozumieć potrzeby, a następnie szybko pomoże skonfigurować naczepę i od razu ją wyceni.

Zamawiając naczepę samowyładowczą marki Bodex, Klient ma unikalną możliwość w pełni elastycznego zaprojektowania pojazdu pod swoje potrzeby. Pełen zakres wymiarów,  kubatury, wyposażenia i detali konstrukcyjnych. Tylnozsypowe wywrotki aluminiowe produkowane są w zakresie kubatur od 24 m3 do nawet 75 m3.

Naczepy wywrotki ze skrzynią aluminiową marki Bodex mają minimalną masę własną, która może być jeszcze obniżona poprzez wyprodukowanie jej na ramie aluminiowej oraz zastosowanie innych ultralekkich komponentów. Naczepy te są przygotowane zarówno do ciężkich prac drogowych, jak również do przewożenia materiałów objętościowych lub towarów na paletach.

Specjalna konstrukcja ramy z niskim punktem ciężkości zapewnia lepsze prowadzenie oraz niższy próg załadunku. Wysokiej jakości aluminium używane do produkcji naczep wywrotek gwarantuje długą żywotność, a sztywna konstrukcja zapewnia komfort i bezpieczeństwo nie tylko podczas jazy, ale przede wszystkim podczas kiprowania.

W naczepach wywrotkach Bodex montowane są osie (2 lub 3 szt.) marki SAF, BPW lub Jost o technicznej nośności 9 ton z hamulcami tarczowymi - marka do wyboru, bez wpływu na cenę. Na życzenie osie z hamulcami bębnowymi. Mechanizm podnoszenia pierwszej osi (ręcznie lub automatycznie z funkcją wspomagania przy ruszaniu). Opony o wymiarach 385/65 R22,5 firmy Continental lub innych renomowanych producentów. Felgi stalowe o wymiarach 22,5x11,75. Marka i model opon do uzgodnienia.

Ściany skrzyni ładunkowej wywrotki aluminiowej Bodex wykonane są z profili aluminiowych o bardzo wysokiej wytrzymałości. Panel o grubości 30 mm lub 40 mm ze ściankami o grubości 4,0 mm od wewnątrz i 3,5 mm od zewnątrz. Na podłodze trudnościeralna blacha aluminiowa o grubości 7 mm na ostatnich 3 mb podłogi, a na reszcie 5 mm. Ściana przednia skośna lub prosta. Tylne zamknięcie klapo-drzwi / drzwi z dwoma lub jednym szybrem zbożowym lub klapa w wersji ustalonej przez zamawiającego (do czoła lub klapa z odsypem). Podgrzewana podłoga. W górnej części skrzyni poprzeczki ruchome w uzgodnionej ilości. Zabezpieczenie Hi-Fix.

Dwuprzewodowy układ hamulcowy Wabco lub Knorr-Bremse z modulatorem typu 2S/2M, z automatyczną regulacją siły hamowania (ALB). Bezazbestowe okładziny hamulcowe z automatyczną regulacją luzu między szczękami, a tarczą. Automatyczny hamulec postojowy. Zderzak tylny składany zgodny z ECE. Hak do holowania. Nadkola z tworzywa sztucznego.

W naczepie samowyładowczej Bodex montuje się siłownik hydrauliczny marki Binotto, Edbro lub Hyva. Skrzynia malowana jest wysokogatunkowym lakierem o dużej żywotności firmy 4CR lub Novol w kolorze wybranym przez Klienta wg palety RAL. Plandeka z napinaczami, zwijana na prawą stronę również w kolorze do wyboru z palety RAL.

Lampy tylne zespolone, siedmio-komorowe, tradycyjne lub LED, wmontowane w ramę. Podświetlenie tablicy rejestracyjnej. Lampy obrysowe LED - białe 2 szt. z przodu, po bokach żółte, z tyłu 2 szt. czerwonych. Napięcie robocze 24V. Znormalizowane gniazda wtykowe zamontowane na aluminiowej płycie czołowej.

Wyposażenie standardowe naczep wywrotek Bodex. Plastikowa skrzynka narzędziowa z wyposażeniem, baniak na wodę. Manometr ciśnieniowy, dwa kliny pod koła (ocynkowane lub plastikowe) wraz z uchwytami.

Wyposażenie opcjonalne. Rama aluminiowa, aluminiowe zbiorniki powietrza, nogi podporowe aluminiowe, felgi aluminiowe. Podłoga o grubości 8 mm lub 10 mm na całej długości naczepy. Tonażer, licznik kilometrów.

Odkupy
Wymiana starej na nową.
Odkup zbędnej.
Błyskawiczne wyceny.
Finansowanie
Fabryczny leasing lub pożyczka.
Szybko, tanio i elastycznie.
Minimum formalności.